Järki-Saneeraus Oy

Järki-Saneeraus Oy on Eerik ja Eeva-Kaisa Säkkisen perustama perheyritys. Pohjoissuomalaiset juuret, yrittäjähenkisyys sekä aiempi kokemus alalta sytytti kipinän yrityksen perustamiseksi. Järki-Saneeraus on aloittanut toimintansa helmikuussa 2013.

Palveluksessamme työskentelee reilut 50 saneerausalan ammattilaista. Teemme kattoremontteja Uudenmaan ja Kanta-Hämeen alueella.

Toimimme omavaraisesti ilman alihankkijoita. Näin ollen voimme tarjota koko palvelupakettimme saman katon alta. Laadukas palvelu yhdistettynä nopeaan reagointikykyyn mahdollistaa erittäin kilpailukykyisen kokonaisuuden.

Koko palvelu saman katon alta Nurmijärveltä

Toimitilamme sijaitsevat hyvien kulkuyhteyksien risteyksessä Nurmijärvellä Ilvesvuoren yritysalueella. Ilvesvuori sijaitsee Helsinki-Tampere -moottoritien liittymässä noin 12 minuutin ajomatkan päässä Kehä III:lta.

Tervetuloa kahville, tai vaikka aamupalalle.

Panostamme henkilökunnan hyvinvointiin

Laatu syntyy myös henkilökunnan hyvinvoinnin kautta. Panostammekkin henkilökuntaamme ja pyrimme tarjoamaan tiimeillemme parhaat mahdolliset työolot ja kannustavan työyhteisön.

Osana viihtyisää työympäristöä tarjoamme henkilökunnallemme aamupalan joka aamu.

Asiantuntijat palveluksessasi

050 4677 482 markus.korteniemi@jarkisaneeraus.fi

Markus Korteniemi

myyntipäällikkö
hannes.hintsala@jarkisaneeraus.fi

Hannes Hintsala

myyntipäällikkö
juhani.saulio@jarkisaneeraus.fi

Juhani Saulio

myynti
pietu.hoppa@jarkisaneeraus.fi

Pietu Hoppa

myynti
carlos.hannuksela@jarkisaneeraus.fi

Carlos Hannuksela

myynti
juho.remes@jarkisaneeraus.fi

Juho Remes

myynti
stefan.hannuksela@jarkisaneeraus.fi

Stefan Hannuksela

myynti
tommi.niemikorpi@jarkisaneeraus.fi

Tommi Niemikorpi

myynti
olli.lautamies@jarkisaneeraus.fi

Olli Lautamies

projektisuunnittelija
ville.tuominen@jarkisaneeraus.fi

Ville Tuominen

projektipäällikkö
elias.luokkanen@jarkisaneeraus.fi

Elias Luokkanen

Myynti
eetu.hyvari@jarkisaneeraus.fi

Eetu Hyväri

sammeli.mutanen@jarkisaneeraus.fi

Sammeli Mutanen

Anna Klaavo

asiakashankinta

Hallinto

eerik.sakkinen@jarkisaneeraus.fi 044 333 3366

Eerik Säkkinen

toimitusjohtaja
teemu.sakkinen@jarkisaneeraus.fi 040 188 1525

Teemu Säkkinen

myynti
eveliina.kiviranta@jarkisaneeraus.fi 050 568 1135

Eveliina Kiviranta

henkilöstöpäällikkö
toimisto@jarkisaneeraus.fi
050 467 7364

Ilona Harjumäki

toimisto / asiakaspalvelu

Järki-Saneerauksen arvot

ASIAKASLÄHTÖISYYS

Selvitämme aidosti asiakkaan todellisen tarpeen ja teemme tarjouksen sen mukaan, mikä asiakkaan näkökulmasta on järkevintä. Keskitymme asiakkaan palvelemisessa siihen, minkä osaamme parhaiten.

Asiakkaan toiveet ovat meille aina ensisijaisia, kun teemme päätöksiä ja ratkaisuja.

Teemme työmme laadukkaasti, ystävällisesti ja hyvin, jotta asiakas on tyytyväinen saamaansa palveluun työn aikana ja sen jälkeenkin.

REHELLISYYS

Toimintamme perustuu suomalaiseen kulttuuriin ja suomalaiseen työhön. Toimimme avoimesti, oikeudenmukaisesti ja läpinäkyvästi kunnioittaen lakeja, säännöksiä, sopimuksia ja antamiamme lupauksia.

Virheiden sattuessa emme pyri peittelemään niitä, vaan myönnämme epäonnistumiset rehellisesti ja korjaamme ne viivyttelemättä.

YHTEINEN MENESTYS

Kannamme osamme taloudellisesta yhteiskuntavastuusta edistämällä työntekijöiden, yhteistyökumppaneiden ja asiakkaiden menestystä. Yhteinen menestys on kaikkien etu.

AHKERUUS

Olemme ahkeria ja sitoutuneita työhömme. Ahkeralla työllä, oikeilla menetelmillä ja työkaluilla syntyy hyviä tuloksia sekä tekijöille että asiakkaille. Panostamme työn jatkuvaan kehittämiseen ja tulosten aikaansaamiseen.

POSITIIVISUUS

Meillä on positiivinen ote työhön ja ihmisten kohtaamiseen. Se tekee työstä mukavaa niin tekijöille kuin asiakkaillemmekin ja tuo hyvää energiaa kaikille osapuolille.